Jeśli czegoś naprawdę chcesz, osiągniesz wszystko

Cześć!
Dzisiaj post, który powinien dać trochę motywacji i pozytywnego myślenia. Raczej lepiej być optymistą i wierzyć w to co robimy  niż pesymistą i zakładać z góry, że się nie uda. Nie należy pod żadnym pozorem się poddawać.

Każdy z nas ma jakiś cel, marzenie, pragnienie. Bardzo często wmawiamy sobie, że nie damy rady, coś nas przerasta lub po prostu szukamy wymówek, bo już nam się nie chce tego ciągnąć. Jest to najgorsza opcja. Normalne jest to, że miewamy chwile załamania i ta chwila wcale nie musi trwać dzień lub dwa. Może ciągnąć się przez tydzień, miesiąc. Ale nigdy nie rezygnujmy z postanowień. Skoro sobie coś postanowiliśmy to znaczy, że mieliśmy już dość poprzedniego życia i chcemy zmian. Ja np. mam cel dążyć do swojej wymarzonej sylwetki, bo miałam już dość starej wersji siebie, nie czułam się dobrze. Mam też pragnienie zdobywania dobrych ocen, ponieważ chcę dostać się na studia i kształcić się aby mieć w przyszłości wymarzony zawód, którym jest prawnik. Zdaję sobie sprawę jak jest ciężko, ale naprawdę tego chcę i to mnie nie zniechęca. Mam dni, w których w mojej głowie są tylko negatywne myśli, leże w łóżku i płaczę, bo mam już dosyć swojej osoby, patrzę w lustro "jak Ty dziewczyno wyglądasz, ćwiczysz, robisz wszystko przez ponad 2 lata i co? nic nie widać" Ale po kilku dniach jest dobrze i mam jeszcze większą motywacje, nie poddaje się. To są po prostu gorsze dni, które mają sprawdzić wytrzymałość, jak naprawdę bardzo chcemy coś osiągnąć. Z biegiem czasu to co było naszym marzeniem wejdzie w życie codzienne. Czas i tak upłynie. Jeśli się poddamy, będziemy mieć pretensje do siebie dlaczego przestaliśmy, jak by było teraz pięknie. Jeśli uwierzymy w siebie, możemy wszystko. To tylko kwestia czasu i naszego poświęcenia. Najgorszy jest początek, później jak wejdziesz w "rytm" tego wszystkiego to jeśli w któryś dzień nie zrobisz tej rzeczy, będziesz czuć się po prostu jakby Ci czegoś brakowało. Pamiętaj, nigdy się nie poddawaj i rób wszystko co możesz, daj z siebie 100%

Dziękuję za przeczytanie. Mam nadzieję, że się spodobało. Za każdy pozostawiony ślad po sobie bardzo dziękuję. Miłego dnia :*

8 komentarzy:

 1. Bardzo motywująco! :) Zgadzam się z Tobą, warto jest być optymistą. Po co zakładać, że wszystko będzie źle i nic nie osiągniemy? Zamiast siedzieć i marudzić, lepiej działać. Gdy jesteśmy osobami pozytywnie nastawionymi, możemy przekazywać tą dobrą energię innym, co jest cudowne. Mam wrażenie, jakby tych osób brakowało, słyszę wieczne narzekania na wszystko, a u mnie w klasie chłopaki zakładają wszystko co najgorsze. Miło się czyta Twoje wpisy ^^ Pozdrawiam
  ludziesamotni.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Dokładnie! Jeśli czegoś chcemy to to osiągniemy. Nie można się załamywać. Często jest pod górkę. W końcu dążymy na szczyt!
  written-by-life.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny i motywujący post :))
  Zapraszam do mnie, dziś pojawił się post: aagnesblog.blogspot.com
  Snapchat: ladyaagnes

  OdpowiedzUsuń
 4. Motywacja to podstawa niestety u mnie często jej brak eh tez życie masz bardzo fajne podejście i to się bardzo chwali ja potrzebuje chyba jakiegoś kopniaka w cztery litery żeby się ruszyć z kanapy i wziąć sie w garść i za siebie:-)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie http://mamazcorkatestuja.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy wpis ,powodzenia.
  Wpadnij do mnie jak masz czas https://starstrucklandyouth.wordpress.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Na ścianie u mnie w pokoju wisi obrazek z napisem "If you can dream it you can do it". DLa mnie ważne, są te słowa i zawsze za nimi podążam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Oczywiście początki są najgorsze, ciężko też wprowadzić w życiu jakieś nowe nawyki przez chwile zawahania. Ale nie można się poddawać, w końcu robimy to dla siebie! :)
  Pozdrawiam!
  http://nawiedzonadroga.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

- komentarze typu ,, fajny post " zachowaj dla siebie
- obraźliwe komentarze będą usuwane
- dziękuje za pozostawione komentarze, które są dla mnie motywacją :-*

Copyright © 2014 Nieidealna , Blogger