Wartości

Cześć!
Mamy sobotę, więc pojawia się dłuższy wpis. Tym razem poruszę temat pewnych wartości w życiu. Jakie są najcenniejsze, a jakie mniej. Oczywiście każdy ma na ten temat własne zdanie. Do napisania tej notki zainspirowała mnie pewna piosenka, której tytułu nie pamiętam...Słyszałam ją może ze 2 razy.
Jak dla mnie najważniejszymi wartościami na pewno nie są wartości materialne, dla mnie liczy się to, co ktoś inny może nam dać swoją obecnością.Wartości, których nie kupimy i które są bezcenne. Zamożność, posiadanie najlepszych samochodów oraz drogich ubrań nie dorównuje ani trochę takim wartościom jak miłość, rodzina czy zdrowie. Jest multum ludzi na świecie i każdy twierdzi inaczej, każdy ma inny charakter, inny cel. Ja wymienię te które są dla mnie najcenniejsze i których za nic w świecie bym nie oddała.

Zdrowie - Jest darem i trzeba o nie bardzo dbać. Tak naprawdę mamy wielkie szczęście, że jesteśmy zdrowi, w pełni sprawni i potrafimy sobie radzić bez większych problemów. Jest spora grupa osób na świecie, którzy za zdrowie oddaliby naprawdę wszystko. Ja osobiście podziwiam takie osoby, ale jak obserwuje np. na ulicy to nie każdy ma do takich osób szacunek co mnie bardzo boli i zarazem denerwuje. Mam w rodzinie jedną osobę, która choruje na bardzo rzadką chorobę, której przypadki w Polsce można policzyć na palcach obu rąk. Nie jest zdolna do samodzielności, nie potrafi nawet mówić i cudem jest to, że chodzi. Tacy ludzie są nam równi, nikt nie jest gorszy.

Miłość - Bez miłości byłoby nam ciężko. Nie zdajemy sobie z tego tak na prawdę sprawy, mi jest to sobie nawet trudno wyobrazić. Kiedy znajdujemy drugą połówkę jesteśmy szczęśliwi, że zostaliśmy w jakiś sposób wyróżnieni, ktoś nas potrzebuje i czujemy się przy tej osobie najlepiej, rozmawiamy o wszystkim i planujemy przyszłość. Bez takiej osoby raczej życie nie byłoby takie kolorowe, Oczywiście są osoby, które wolą żyć w samotności i ja w żaden sposób tego nie krytykuje, a wręcz zawsze zastanawia mnie to, dlaczego tak jest im lepiej.

Pasja - Człowiek bez pasji jest jak hm... nie umiem znaleźć odpowiedniego słowa żeby określić takiego człowieka. Dla mnie pasją jest prowadzenie bloga, uprawianie sportu, czasami lubię sobie też pośpiewać. Bez tego wszystkiego moje życie byłoby puste i nijakie. W ten sposób jakoś się rozwijam, czymś interesuję i zajmuję. Nie umiałabym tylko siedzieć i czekać na swój koniec, że tak to ujmę.

Rodzina - Bez wsparcia rodziny, wychowania, ciepła, miłości i oczywiście pewnych zasad nie byłabym teraz tym kim jestem. Rodzinie zawdzięczam naprawdę wiele, nie zamieniłabym jej na żadną inną. Uważam, że jest najlepsza, bo jest to moja rodzina. Oczywiście nie da się obejść bez sprzeczek i kłótni, ale to jest nie do uniknięcia. Pamiętajcie, że nic nie jest idealne.


Rozsądek - Aby godnie przejść przez życie trzeba mieć poukładane w głowie. W życiu trzeba sobie radzić, nie być skazanym na kogoś,  lecz usamodzielnić się. Żeby sobie poradzić musimy mieć pewne doświadczenie i zasady. Uczymy się całe życie i nie ma perfekcyjnego nieomylnego człowieka 

Honor - Każdy powinien mieć szacunek tak samo do siebie jak i do innych. Zaszczyt, że jest Polakiem i godnie to reprezentować.  Człowiek honoru jest sprawiedliwy, dotrzymuje słowa, trzyma się swoich zasad. Są to jak dla mnie cechy niezbędne w dorosłym życiu.

To byłoby na tyle. Dziękuje za przeczytanie, jeśli się podobało to zostawcie ślad po sobie. Obrazek jest ze stronki We heart it. Następny post w czwartek. Miłego dnia :*

18 komentarzy:

 1. Zgodzę się ze wszystkim :) I co do pasji- człowiek bez niej jest po prostu wewnątrz pusty, bo tak naprawdę jak nie pasja to co daje mu wewnętrznego kopa...?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Według mnie to najważniejsze jest zdrowie, potem rodzina, miłość wraz z pasją i rozsądkiem i na końcu honor ;) Bardzo inspirujący post :) Pozdrawiam :*

  http://zaczytanajus.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Miałam ostatnio ten temat poruszony na religii. Pani pytała się co jest dla nas najważniejsze,co ma największą wartość. Ja powiedziałam, że zdrowie i rodzina. Bo za pieniadze tego nie kupimy. I owszem, są ważne bo bez nich nie przeżyjemy, ale jest jednak coś ważniejszego.
  Pozdrawiam,
  frydrychm.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. WOW! Dawno nie czytałyśmy tak pięknego i zmuszającego do refleksji tekstu :) Brawo! Naszym zdaniem największa wartość to bycie kochanym i kochać :) Bardzo fajny post! <3 Buziaki kochana ;*

  OdpowiedzUsuń
 6. Nawet osoby preferujące samotność potrzebują miłości, chociażby od samych siebie i rodziny. W większości przypadków są samowystarczalni, ale ludzie są raczej istotami żyjącymi w grupie i chcąc nie chcą potrzebują rozmowy bądź obecności drugiego człowieka.

  Oczy Outsidera blog

  OdpowiedzUsuń
 7. Post, który daje mocno do myślenia. Świetnie wybrane wartości i również zgodzę się z Tobą, że nie materialne, ale zdrowie, miłość, pasja, rodzina to najważniejsze. Zapraszam do mnie http://czekolada23.blogspot.com/?m=0

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo mądrze piszesz. Zgadzam się ze wszystkim

  OdpowiedzUsuń
 9. Życie to jest miłość. A przynajmniej powinno być, inaczej żyjemy w iluzji. Nie należy się bać ani ludzi, ani życia. Wszystko jest ułożone tak, aby nam się krzywda nie stała. Wystarczy wierzyć.
  http://projektk18.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. dobra materialne sa wazne, ale nie najwazniejsze. ja tak jak ty zdecydowanie skupiam sie na dobrach duchowych :)
  fajnie piszesz, obserwuje


  http://ink-your-think.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Z większością się zgodzę. Post dający do myślenia. Będę wpadać tu wcześniej :)
  www.alexandra-perzanowska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Dawno nie widziałam tak fajnego posta, który zmusza do refleksji!
  Dla mnie najważniejsza jest miłość. Każdy jej potrzebuje (nawet największy samotnik), można się nią 'dzielić' i dostawać od kogoś. Jest czymś, bez czego ludzie nie potrafili by żyć.

  Mój blog - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 13. rodzina i pasja sa dla mnie najwazniejsze. no i oczywiscie moja przyszlosc :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ze wszystkim się zgadzam, dorzuciłabym jeszcze wzajemny szacunek. Ostatnio zauważam, że coraz większej ilości osób go brakuje, niestety...

  OdpowiedzUsuń
 15. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

- komentarze typu ,, fajny post " zachowaj dla siebie
- obraźliwe komentarze będą usuwane
- dziękuje za pozostawione komentarze, które są dla mnie motywacją :-*

Copyright © 2014 Nieidealna , Blogger