NIE MAM CZASU...

Cześć!
Ludzie często używają powiedzenia "gdybym miał czas", a przecież czas ma każdy i każdy przeznacza go tak jak mu to odpowiada. Oczywiście też mamy swoje obowiązki jak nauka, zajmowanie się domem itp. Bywają takie dni, kiedy najchętniej nie wychodzilibyśmy z łóżek i wszyscy taki dzień dobrze znają. Co by było gdyby tak zmienić podejście i robić to na co mamy ochotę, nie przejmować się innymi?

Można czasami odłożyć naukę na bok i zająć się sobą, swoimi marzeniami, rzeczami na które mamy ochotę. Chcesz być pisarzem? pisz. Chcesz być dobrze zbudowany ? ćwicz. Wszystko niby wydaje się takie proste, ale w rzeczywistości... faktycznie takie jest! trzeba tylko naprawdę chcieć. Jeśli człowiek się stara, wie czego chce, to to osiągnie. Oczywiście każdy miewa ciężkie chwile i potrzebuje wsparcia. Ciężko jest jeśli nie ma blisko osoby. która mogłaby przytulić, powiedzieć miłe słowo, ale w świadomości wiesz, że ona przy Tobie jest. Mówimy też, że potrzebne są pieniądze, żeby być szczęśliwym i realizować niektóre plany. Nie możemy przekreślać planów i marzeń ze względu na swój stan materialny. Zawsze na wszystko znajdzie się sposób, ale warunek jest jeden TRZEBA CHCIEĆ. Wielu ludzi dowodzi temu, że poddawanie się jest najgorszym co może być. Takimi osobami są: Nick Vujicic słynny mówca motywacyjny znany również z filmu "Cyrk motyli", Jan Mela zdobywca biegunów. Dlaczego podałam tutaj osoby niepełnosprawne? Właśnie dlatego, że takie osoby wydaję mi się bardziej doceniają życie i widzą jego piękno, a dodatkowo mają utrudnienie w poruszaniu się. Osiągają naprawdę wiele i są znani. Bardzo często jest tak, że osoby, które mają wszystko nie doceniają nic, a osoby które nie mają wiele doceniają najmniejsze rzeczy.  Twoje życie i Twoja sprawa co z nim zrobisz i jaką drogę wybierzesz. Nic nie musisz, a wszystko możesz, pamiętaj ! 

Ostatnio mało mnie tutaj, cóż nie chcę do was pisać na siłę, tylko wtedy, kiedy mam temat i chęć go zrealizować. Jeśli post się spodobał zostaw po sobie jakiś ślad, na pewno zajrzę też do Ciebie, więc podaj swojego bloga :) Zapraszam również na moją stronę, która jest podana po prawej stronie pod zdjęciem. Również chciałabym was zaprosić na bloga mojej dobrej koleżanki, która dopiero zaczyna i idzie jej na moje oko bardzo dobrze MR,MOOON Pozdrawiam :*

26 komentarzy:

 1. Niestety ja bardzo często mówię "gdybym miała czas", a po przeczytaniu twojego postu widzę że to jednak jest moje złe zagospodarowanie tego czasu...

  OdpowiedzUsuń
 2. Często łapie się na tym,że mówię ile to rzeczy chce zrobić, a mam tak mało czasu. I za chwilę uświadamiam sobie, że tracę swój czas na głupoty. W czasie przeglądania ig mogłam przeczytać fajną książkę, a zamiast rozmawiania przez telefon napisać coś na bloga. Fajnie tu u ciebie :) Będę częściej zaglądać.
  zapraszam: http://www.potatohead.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. Często zwalam wszystko na brak czasu, ale po twoim poście jednak to przemyślałam :D
  pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy nie myślałam, że mogę mieć dużo czasu. Zawsze mi go brakowało. Fajnie u ciebie. Obserwuje na bieżaco ! ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja ostatnio mam dużo wolnego czasu i jest zagospodarowany w miarę dobrze :D
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 6. Wystarczy kilka prostych tików związanych z organizacją czasu i wszystko się da! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Trzeba chcieć!! Dobre słowo. Każdy by coś chciał mieć ale najlepiej za darmo i w dodatku w prezencie :)To nie tak, prawda? Najlepiej smakuje, to, na co potrzeba najwięcej wysiłku. SERDECZNOŚCI!

  OdpowiedzUsuń
 8. Twój post bardzo mi pomógł ! Super post i blog <3 Pozdrawiam i zapraszam do siebie <3

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja na szczęście nie mam z tym problemu, ale bardzo mądry wpis! Podoba mi się :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Tak trudno znaleźć motywację i siłę, ale mimo wszystko trzeba się starać! :) dla mnie dobrym sposobem jest robienie list rzeczy do zrobienia, dzięki temu mam przed sobą jasny plan i pozostaje tylko go zrealizować :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja również uważam, że jeśli tylko czegoś cię chce to można wszystko osiągnąć. Miło czytało się twój post. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Mimo młodego wieku mieszkam już sama z chłopakiem i często brakuje mi czasu. Jednakże gospodaruje nim tak, żeby zawsze starczyło mi na odpoczynek, ćwiczenia, jedzenie, sprzątanie, naukę etc. Wszystko zależy od nas i naszych chęci. Super post, dający do myślenia.
  Zapraszam do mnie, a może akurat coś ci się spodoba i zostaniesz ze mną na dłużej poulciak.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Tak masz racje zwalalmy wszystko na brak czasu... Ja mimo ze jestem bardzo zorganizowana czasem się na tym łapie. Jednak tak jak pisałas wsztstko zależy od nas w 100% po co robić sobie wymówki :) trzeba po prostu działać!

  Zapraszam do mnie : www.pannaanna92.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Jak się chce to się wszystko da :) kwestia czy naprawdę się chce to zrealizować czy jest to tylko pobożnym życzeniem :)

  OdpowiedzUsuń
 15. U mnie zdecydowanie brak czasu. Najwięcej staram się go poświęcać moim Kochanym maluchom :)
  Robienie prawka i codzienne obowiązki przewyższają wszystko :)
  Buziaki Kochana

  OdpowiedzUsuń
 16. Mądrze mówisz, bardzo przyjemnie się to czyta 😊
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie
  https://roslinabyjola.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
 17. U mnie tez częsty brak czasu, czasem mam tyle planów a czasu nie :P

  OdpowiedzUsuń
 18. Ja też wiele razy powtarzam te słowa , że nie mam czasu. Bo faktycznie go ciągle brakuje , natomiast jest czasem tak , że się nudzimy i wciąż narzekamy tak również nie idzie w nieskończoność , super post! :)

  OdpowiedzUsuń
 19. uważam że osiąganie marzeń i dążenie do celu to kwestia samozaparcia:) wszystko się da:) Jestem szalona, spontaniczna, uparta i zielonooka. Jak każda kobieta na widok nowego kosmetyka dostaję istnego bzika; szczególnie jeśli tym kosmetykiem są perfumy, szminki czy tusze do rzęs.

  OdpowiedzUsuń
 20. Musimy też pamiętać, że wolny czas jest ogromnie ważny. Organizm potrzebuje wypoczynku - dokładnie tak jak my ;) http://main-drag.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 21. Tak naprawdę nikt z nas nie cierpi na brak czasu, tylko brak umiejętności gospodarowania nim. Jeśli chcesz coś zrobić, to przełóż inne plany....

  merows.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 22. Uważam, że do wielu rzeczy trzeba mieć specjalny stosunek. Nie chodzi o to aby się zmuszać do czegoś ale żeby mieć poczucie, że trzeba to zrobić/ trzeba tam iśc itp. Fajny wpis. Pozdrawiam Cie http://pomau-nolimits.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 23. Zawsze narzekam na brak czasu ! Ale czasami jest to tak, że źle gospodaruję czasem :(

  OdpowiedzUsuń
 24. Dokładnie, każdy ma czas, ale to już tylko od nas zależy jak go wykorzystamy ;)

  amelia-bloog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 25. Świetnie napisane, organizacja czasu i motywacja dadzą najlepsze efekty. :) A mimo to i tak często mówię, że mi się nie chcę i się nie wyrobię. Trzeba walczyć z nawykami i jak wspominałaś, chęci zostania w ciepłym łóżku. :)

  OdpowiedzUsuń

- komentarze typu ,, fajny post " zachowaj dla siebie
- obraźliwe komentarze będą usuwane
- dziękuje za pozostawione komentarze, które są dla mnie motywacją :-*

Copyright © 2014 Nieidealna , Blogger